Zapraszamy szkolenie

MASTER WORKSHOPS
PSYCHOLOGIA SPORTU
BEZ GRANIC

To cykl spotkań z cenionymi zagranicznymi specjalistami z zakresu psychologii sportu
i treningu mentalnego. Każdy z warsztatów przeznaczony jest dla psychologów sportu chcących wdrożyć w swojej praktyce unikalne i efektywne rozwiązania.

Jeśli...

✔️ Na co dzień pracujesz jako psycholog sportu i chcesz wzbogacić swój warsztat pracy o sprawdzone rozwiązania

✔️ Stosujesz już w swojej pracy Model 5C i zależy Ci na poszerzeniu swojej wiedzy dotyczącej jego wykorzystania
w różnych dyscyplinach sportu

✔️ Na co dzień pracujesz w sporcie, słyszałeś o modelu 5C –
i chcesz dowiedzieć się, jak może być pomocny dla Twoich Klientów

To znaczy, że szkolenie z Chrisem Harwoodem jest właśnie dla Ciebie!

Wzbogać swój warsztat pracy

O PRAKTYCZNĄ WIEDZĘ
DOTYCZĄCĄ MODELU 5C:

✔️ Jak samodzielnie pracować z wykorzystaniem Modelu 5C?

✔️ Co powoduje, że Model 5C jest tak efektywny w pracy zarówno z młodymi jak i starszymi zawodnikami?

✔️ Jak można wspierać u swoich Klientów rozwój 5 elementów modelu, a więc: Zaangażowania (Commitment), Komunikacji (Communication), Koncentracji (Concentration), Kontroli emocji (Control) oraz Pewności siebie (Confidence)?

✔️ Jakie strategie warto wykorzystywać chcąc efektywnie wdrażać Model 5C w drużynach sportowych?

✔️ W jaki sposób Model 5C może zwiększać efektywność współpracy na linii zawodnik – rodzic – trener?

Co zyskasz biorąc udział w szkoleniu?

Celem tego warsztatu jest zaoferowanie praktykom wglądu w strategie, treść i techniczną realizację programu psychologii sportu młodzieżowego, który koncentruje się na edukacji trójkąta atletycznego (tj. rodzica, trenera i sportowca) w sportach zespołowych i indywidualnych. Opierając się na przykładach udanego wdrożenia programu wsparcia mentalnego w młodzieżowej piłce nożnej i tenisie w Wielkiej Brytanii, profesor Chris Harwood przedstawi podstawowe zasady
i cele modelu 5C (Zaangażowanie, Komunikacja, Koncentracja, Kontrola, Pewność siebie; Harwood, 2008; Harwood & Anderson, 2015; Harwood i in. al., 2015).

Prowadzący wyjaśni, w jaki sposób psychologowie sportu mogą rozwijać w trenerze pewność we wdrażaniu psychologii sportu w ich codzienną praktykę trenerską za pomocą modelu 5C. Omówi, w jaki sposób praktycy mogą zapewnić stałe wsparcie w rozwoju trenerom oraz w jaki sposób model 5C może wspomagać profilowanie sportowców, interwencje i monitorowanie postępów. Na koniec prowadzący wspomni również, w jaki sposób praktycy psychologii sportu mogą wspierać rodziców sportowców i zachęcać ich do bycia członkiem zespołu wspierającego rozwój młodego sportowca.

Uczestnicy warsztatu zyskają większą świadomość zawodową w zakresie wykorzystania modelu 5C i jego zastosowania w systematycznym rozwoju kompetencji mentalnych młodego sportowca.

NASI

ORGANIZATORZY

K.Radomski

KAMIL RADOMSKI

Psycholog pracujący w sporcie od 2011 roku. Aktywny członek Fundacji Sportu Pozytywnego. Absolwent psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS WZ Wrocław. Współtwórca Modelu ,,i7W” oraz współautor ,,Poradnika pozytywnego trenera. Model i7W w sporcie”. Prowadzący w Akademii Psychologii Sportu (Fundacja Sportu Pozytywnego) i ,,Psychologia sportu dzieci młodzieży” na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Współpracuje indywidualnie i drużynowo z zawodnikami, trenerami różnych dyscyplin sportowych. Szczególnie preferuje pracę w obszarze sportów wytrzymałościowych. Współpracuje z klubem Triathlon Training Center
w Częstochowie. Prowadzi współprace indywidualnie z zawodnikami PRO oraz AG w triathlonie poczynając od dystansów supersprint a kończąc na dystansie pełnego Ironman. Zapalony triathlonista amator, startujący głównie na dystansach Olimpijskich oraz ¼ Ironman oraz w sztafetach.

T.Kurach

TOMASZ KURACH

Psycholog sportu współpracujący ze sportowcami i trenerami rożnych dyscyplin, m.in. w piłce nożnej, tenisie, szermierce, gimnastyce artystycznej oraz taekwondo. Specjalizuje się w psychoedukacji oraz treningu mentalnym obejmującym autorski trening przygotowania na trudne sytuacje, trening koncentracji uwagi, budowanie pewności siebie, proces formułowania celów oraz skuteczne budowanie zespołu. Od ponad 10 lat pracuje indywidualnie
z zawodnikami, rodzicami i trenerami w piłce nożnej. Prowadzi także zajęcia dla całych drużyn. Współpracuje zarówno
z młodymi piłkarzami, jak i zawodnikami profesjonalnymi (występującymi np. w Ekstraklasie). Jest współautorem książki „Pod presją. Jak wytrzymałość psychiczna pomaga zwyciężać” o znaczeniu przygotowania mentalnego
w piłce nożnej.

NASZ

PROWADZĄCY

Chris Harwood2

DR CHRIS HARWOOD

Jest profesorem psychologii sportu na Uniwersytecie Loughborough w Wielkiej Brytanii. Jego zainteresowania badawcze dotyczą psychospołecznych aspektów rozwoju
i wyników sportowców, w tym roli trenera, rodziców oraz szerszego środowiska społecznego i sportowego. Na podstawie swojej pracy w profesjonalnej piłce nożnej rozwinął model 5C jako przyjazną dla użytkownika metodę integracji treningu mentalnego z rozwojowymi programami dla zawodników i rozwoju środowiska w jakim funkcjonują.

Jego książki "Momentum in Soccer: Controlling the Game" (2005) i "Coaching Psychological Skills in Youth Football: Developing the 5Cs" (2015) odzwierciedlają jego skupienie się na praktycznej psychologii sportu. Nadal nadzoruje i konsultuje programy wsparcia psychologicznego młodzieży w sporcie, współpracując z organizacjami, trenerami, sportowcami i rodzicami.

Opublikował ponad 150 artykułów w czasopismach, rozdziałów w książkach i książek na te tematy jako naukowiec-praktyk i zasiada w kilku radach redakcyjnych czasopism, w tym w Journal of Applied Sport Psychology, International Journal of Sport and Exercise Psychology, The Sport Psychologist, Psychology of Sport and Exercise, Journal of Sport Psychology in Action and Qualitative Research in Sport, Exercise and Health.

W RAMACH SPOTKANIA

OTRZYMASZ

Uczestnictwo w ekskluzywnym szkoleniu online z Chrisem Harwoodem

Symultaniczne tłumaczenie na język polski przez cały czas trwania warsztatu

Zestaw materiałów szkoleniowych (w języku polskim)

Zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu

30-dniowy dostęp do nagrania

TWOJA

INWESTYCJA W SIEBIE

CZAS TRWANIA SPOTKANIA

🕐 6 godzin zegarowych wspólnej pracy (w tym 3 x 15 minut przerwy) w godzinach 9:00 – 15:00

INWESTYCJA

💰 899 zł za spotkanie.

UA-138417955-1