Nasza Oferta

Działania Fundacji Sportu Pozytywnego skupiają na wspieraniu osób funkcjonujących w sporcie, m.in. zawodników, trenerów, sportowych rodziców, członków sztabu szkoleniowego, psychologów sportu. Oprócz projektów fundacji, które nieodpłatnie kierujemy do różnych grup związanych ze sportem, psycholodzy współpracujący z nami oferują szereg usług.

Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Autorski model szkolenia trenerów stworzony na bazie wieloletniej obserwacji i doświadczeń pracy w sporcie. Dla wszystkich trenerów, którzy chcą zwiększyć skuteczność w pracy z zawodnikami sportów indywidualnych, jak i drużynowych. Model i7W składa się z sześciu elementów wskazujących kierunek pracy trenera z zawodnikiem i drużyną (Inspiruj, Wyjaśniaj, Wymagaj, Wspieraj, Wynagradzaj, Wyróżniaj, prowadzących do Wzrostu i Wygranej).

Autorski Model i7W

z klubami i związkami

sportowymi

Oferujemy zarówno kompleksową współpracę (konsultacje, warsztaty, wyjazdy na zgrupowania), jak i pojedyncze szkolenia dostosowane do potrzeb klubu czy związku sportowego. Każda współpraca poprzedzona jest rozmową o aktualnej sytuacji i oczekiwaniach. Mamy możliwość nawiązania współpracy długoterminowej w różnych miejscach w Polsce.

Zajęcia dla osób i grup działających w sporcie, które chcą włączyć do swojej pracy trening mentalny oraz przygotowanie psychologiczne. Propozycja skierowana jest do zawodników, nauczycieli, rodziców, trenerów i członków sztabu szkoleniowego. Warsztaty mogą odbyć się zarówno w miejscu preferowanym przez zainteresowanych warsztatem, jak i wyznaczonym przez nas.

Warsztaty psychologiczne

Konsultacje indywidualne

Współpraca dostosowana do indywidualnych potrzeb zawodników, trenerów oraz sportowych rodziców. Podczas pierwszych spotkań poznajemy oczekiwania i tworzymy plan działania dotyczący rozwoju w sferze psychologicznej. Przykładowe tematy poruszane podczas konsultacji: radzenie sobie ze stresem, budowanie pewności siebie, optymalne wykonanie podczas zawodów, komunikacja na linii trener – zawodnik, wspieranie trenującego dziecka.

Współpracując z psychologami sportu, oferujemy różne formy publicznych wystąpień takie jak wykłady, udział w panelach dyskusyjnych i kontakt z mediami. Naszym głównym obszarem zainteresowań jest przygotowanie psychologiczne w sporcie. Nasi eksperci mają doświadczenie w komentowaniu i pisaniu specjalistycznych artykułów, udziale w konferencjach, nagraniach telewizyjnych oraz radiowych.

Eksperci

Dokształcanie psychologów

Efektem wieloletniego doświadczenia w praktyce psychologicznej są studia podyplomowe Psychologia sportu – w nurcie Sportu Pozytywnego na Uniwersytecie SWPS, których jesteśmy partnerem merytorycznym. Oferujemy także staże i szkolenia dla psychologów
sportu wchodzących na rynek pracy, które umożliwiają rozwój zawodowy i możliwość współpracy z pasjonatami działającymi w sporcie.

.