Zapraszamy na certyfikowane szkolenie

START W ZAWODZIE PSYCHOLOGA SPORTU EDYCJA 6

WERSJA HYBRYDOWA

Jeśli...

✔️ Jesteś studentem 4 lub 5 roku psychologii i myślisz o byciu psychologiem sportu

✔️ Świeżo skończyłeś studia z psychologii i chcesz wiedzieć jak postawić pierwsze kroki w zawodzie psychologa sportu

✔️ Chcesz poznać warsztat pracy wybranych psychologów pracujących w sporcie i innych dziedzinach wykonania tj. biznes czy sztuka?

To znaczy, że szkolenie jest dla Ciebie!

DZIĘKI UDZIAŁOWI

DOWIESZ SIĘ:

✔️ Jak wygląda praca psychologa sportu i jak stawiać swoje pierwsze kroki w zawodzie?

✔️ Jak prowadzić pierwsze spotkanie z klientem?

✔️ Jak określić osobiste zasady pracy jako psychologa sportu, a także własną filozofię pracy?

✔️ Jak pracować w zależności od wieku i poziomu profesjonalizacji zawodnika?

✔️ Jak pracować w zależności od klienta – zawodnik, trener, rodzic?

✔️ Jak budować oferty współpracy dla klientów indywidualnych i grupowych?

✔️ Dlaczego warto dbać o samorozwój?

✔️ Jak może wyglądać praca superwizyjna?

✔️ Po czym poznać, że pracujesz z osobą z neuroróżnorodnością?

✔️ Jakie są czerwone flagi najczęściej występujących zaburzeń psychicznych w sporcie?

✔️ Jakie elementy pracy z ciałem możesz włączyć do swojej praktyki zawodowej jako psycholog sportu?

Chcesz się rozwijać z nami? Zgłoś się już dziś!

2 DNI WARSZTATÓW NA ŻYWO, A W NICH:

Jestem psychologiem sportu – nad czym pracuję?

    🔎 w jakich rolach może pracować psycholog sportu;

    🔎 umiejętności a narzędzia mentalne w psychologii sportu;

    🔎 dlaczego warto poznać specyfikę danej dyscypliny.


Pierwsze spotkanie z klientem oraz przykładowa konsultacja:

    🔎 o co warto zadbać przed pierwszym spotkaniem z klientem;

    🔎 jak przeprowadzić pierwszą konsultację?


Budowanie i planowanie współpracy:

    🔎 współpraca z klientem indywidualnym;

    🔎 omówienie etapów współpracy;

    🔎 praca praktyczna na studium przypadku.

5 WARSZTATÓW SPECJALISTYCZNYCH
ONLINE, A W NICH:

🔎 wskazówki do pracy z rodzicem młodego zawodnika – spotkanie z Małgorzatą Stępniak;

🔎 praca z dziećmi i młodzieżą – planowanie współpracy, specyfika pracy oraz wskazówki – spotkanie z Dorotą Pietrzyk-Matusik.

🔎 podstawy do pracy z trenerem – model i7W –  spotkanie z Ewą Serwotką;

🔎 praca z zawodnikiem dorosłym, w tym zawodnikiem wysokiego wyczynu na imprezie rangi MŚ i IO – spotkanie z Natalią Pawelską.

🔎 wartości jako fundament – co jest dla mnie ważne w pracy psychologa sportu; i co jest dla mnie ważne w pracy z drugą osobą;

🔎 czym chcę się kierować wykonując zawód psychologa sportu;

🔎 efektywność – o roli higieny pracy w zawodzie psychologa sportu.

🔎 tworzenie ofert dla klientów zewnętrznych –  spotkanie z Tomkiem Kurachem;

🔎 wsparcie w zawodzie psychologa sportu – superwizja, mentoring, koleżeńskie grupy superwizyjne – spotkanie z Antonim Marczyńskim.

🔎 rodzaje neuroróżnorodności i ich symptomy oraz  wskazówki do pracy dla psychologa sportu –  spotkanie z Piotrem Matyjaskiem

🔎czerwone flagi dla wybranych zaburzeń psychicznych najczęściej  występujących w sporcie – spotkanie z Jagodą Nowik

🔎 Regulacja układu nerwowego –  spotkanie z Adą Zagórską

🔎 praktyka refleksyjna – spotkanie z dr Aleksandrą Zienowicz-Wielebską i Polą Weiner

CO ZNAJDUJE SIĘ

W PAKIECIE?

48 godzin szkoleniowych wspólnej pracy (plus przerwy)

Praca w kameralnej grupie szkoleniowej - do 12 uczestników

Materiały szkoleniowe

Zaświadczenie o odbytym szkoleniu

Spotkania z psychologami praktykami pracującymi w sporcie, a także innych dziedzinach wykonania (tj. biznes czy sztuka):

DR ALEKSANDRA ZIENOWICZ-WIELEBSKA

Psycholożka działająca w branży sportowej i filmowej. Certyfikowany Psycholog Sportu II Klasy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz rekomendowany Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego (2015 r., 2017 r.). Współautorka książki „Psychologia osiągnięć dla twórców filmowych”. Współzałożycielka Centrum Psychologii Wykonania oraz członkini Fundacji Sportu Pozytywnego. Współpracuje z zawodnikami na poziomie młodzieżowym i seniorskim, a także przedstawicielami innych obszarów wykonania (głównie z twórcami filmowymi). W ramach praktyki indywidualnej, w sporcie, specjalizuje się w pracy z zawodnikami sportów walki oraz wodnych. Prowadzi zajęcia  dla studentów SWPS: “Zastosowanie treningu mentalnego w sporcie, filmie, muzyce i biznesie” oraz “Wprowadzenie do psychologii sportu” oraz, na studiach podyplomowych “Psychologia sportu dzieci i młodzieży”.

JAGODA NOWIK

Magister psychologii osiągnięć i sportu – z wykształcenia i ogromnej pasji do sportu. Psycholog i psychoterapeuta psychodynamiczny – Z pasji do ludzi. Specjalista w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży. Od 15 lat praktykuje psychologię sportu współpracując z zawodniczkami, zawodnikami oraz ich otoczeniem. Współpracowała m.in. z klubami sportowymi takimi jak; MOS Wola, Reprezentacją Polski w Ultimate frisbee w ramach przygotowań do The World Games, Akrosfera. Chcąc poszerzać swoje umiejętności i możliwości pomocy ukończyła 4 letnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie psychodynamicznym i integracyjnym prowadzonym przez Ośrodek Regeneracja i Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywała w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii, Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego oraz publicznych (NFZ) i prywatnych poradniach zdrowia psychicznego. O zdrowie psychiczne zawodników wysokiego wyczynu dba w ramach Poradni Psychologicznej Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej oraz prowadzi prywatną praktykę pracując pod stałą superwizją. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim zaciekawieniem drugim człowiekiem. Jako ekspert w dziedzinie psychologii sportu współpracowała z Portalami i Fundacjami branżowymi. Chętnie angażuje się w innowacyjne projekty w dziedzinie osiągnięć (sportu, biznesu czy sztuki). Współtwórczyni jednego z pierwszych biur coworkingowych w Polsce i projektu Głowa Rządzi Biegaczem – autorskiego treningu mentalnego dla biegaczy amatorów. Ze sportem związana od dziecka. Obecnie aktywna biegaczka. Startuje w biegach na różnych dystansach, od biegów krótkich do Ultra. Jako członek Fundacji Sportu Pozytywnego, jest gorącą orędowniczką i propagatorką idei sportu pozytywnego.

POLA WEINER

Psycholożka sportu i wykonania. Współzałożycielka Centrum Psychologii Wykonania. Członkini Fundacji Sportu Pozytywnego. Pracuje z zawodnikami sportów indywidualnych i drużynowych, zarówno na etapie młodzieżowym, jak również seniorskim. Współtworzy projekty związane z wdrażaniem treningu mentalnego wśród dzieci i młodzieży, W latach 2019-2021 psycholog w Polskim Związku Tenisowym (kadra U12), obecnie psycholog współpracujący. Współautorka rozdziału w książce „Poradnik Pozytywnego Trenera – model i7W w sporcie. Współpracowała także przy tworzeniu książki „Psychologia Osiągnięć dla twórców filmowych” (Zienowicz, Serwotka, 2017). Prowadzi zajęcia dla studentów SWPS: “Zastosowanie treningu mentalnego w sporcie, filmie, muzyce i biznesie” oraz “Wprowadzenie do psychologii sportu” oraz na studiach podyplomowych “Psychologia sportu dzieci i młodzieży”.

ANTONI MARCZYŃSKI

Certyfikowany Psycholog Sportu Klasy Mistrzowskiej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Trener siatkówki II klasy, instruktor pływania i fitness. W latach 2007-2010 pracował jako trener siatkówki w młodzieżowych klubach sportowych. Od 2006 roku pracuje w Ośrodku Wczesnej Interwencji z dziećmi z zaburzeniami rozwoju. Od 2010 roku pracuje w charakterze psychologa z zawodnikami różnych dyscyplin sportów indywidualnych i zespołowych (m. in.: siatkówka, piłka nożna, koszykówka, żeglarstwo, sporty walki, kolarstwo górskie). Prowadzi warsztaty i wykłady w zakresie rozwoju osobistego i psychologii sportu. Od 2010 roku prowadzi zajęcia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie dotyczące psychologii sportu i psychologii osiągnięć. Od 2018 roku prowadzi regularną współpracę z klubem Hato Judo (wcześniej Judo Legia Warszawa). W ramach współpracy pracuje z różnymi grupami wiekowymi prowadząc warsztaty i indywidualne konsultacje dla zawodników i trenerów. 

TOMASZ KURACH

Psycholog sportu współpracujący ze sportowcami i trenerami rożnych dyscyplin, m.in. w piłce nożnej, tenisie, szermierce, gimnastyce artystycznej oraz taekwondo. Specjalizuje się w psychoedukacji oraz treningu mentalnym obejmującym autorski trening przygotowania na trudne sytuacje, trening koncentracji uwagi, budowanie pewności siebie, proces formułowania celów oraz skuteczne budowanie zespołu. Od ponad 10 lat pracuje indywidualnie
z zawodnikami, rodzicami i trenerami w piłce nożnej. Prowadzi także zajęcia dla całych drużyn. Współpracuje zarówno z młodymi piłkarzami, jak i zawodnikami profesjonalnymi (występującymi np. w Ekstraklasie). Jest współautorem książki „Pod presją. Jak wytrzymałość psychiczna pomaga zwyciężać” o znaczeniu przygotowania mentalnego w piłce nożnej.

EWA SERWOTKA

Psycholog z 11-letnim doświadczeniem działająca w branży sportowej i filmowej. Rekomendowany Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego (lata: 2012 i 2015, 2017 – uzyskanie rekomendacji). Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym (USWPS) WZ Wrocław oraz studiów podyplomowych Psychologia w sporcie pozytywnym na USWPS WZ Sopot. Współtwórczyni Modelu i7W.  Współpracuje m.in. z Polskim Związkiem Tenisowym (kadra U14, U16), USWPS, AWF Warszawa, Szkołą Mistrzostwa Sportowego Nobilito, klubem pływackim KS Meduza Pajęczno, Śląską Akademią Futbolu i GTW Gliwice (sekcje piłkarskie i wspinaczka). Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Association for Applied Sport Psychology. Autorka książki „Psychologia Osiągnięć dla twórców filmowych” oraz współautorka książki „Poradnik pozytywnego trenera. Model i7W w sporcie”.

PIOTR MATYJASEK

Psycholog i terapeuta EMDR. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu psychologii sportu na AWF w Poznaniu. Członek Sekcji Psychologii Sportu PTP oraz Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. W młodości zawodnik, a następnie trener piłki nożnej. Obserwacje i doświadczenia wyniesione ze świata sportu pchnęły go w kierunku studiów psychologicznych i psychologii sportu, a późniejsze doświadczenia osobiste i zawodowe w kierunku pracy terapeutycznej. Obecnie główną część jego pracy stanowi praca terapeutyczna z osobami neuroatypowymi. Od 2022 r. prowadzi i współtworzy szkolenia i warsztaty dotyczące neuroróżnorodności dla specjalistów, a także organizacji i firm chcących poprawić komfort funkcjonowania swoich neuroatypowych podopiecznych i pracowników.

MAŁGORZATA STĘPNIAK

Psycholog sportu działająca w branży sportowej oraz propagująca holistyczne podejście do zdrowia. Certyfikowany Psycholog EuroPsy (PL-061252-201909). Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS oraz studiów podyplomowych z psyc hologii sportu. Ukończyła szkolenia I i II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Członek Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Wykładowca na studiach podyplomowych Uniwersytetu SWPS z „Psychodietetyki” oraz w Akademii Psychologii Sportu. Prowadzi własną praktykę psychologiczną w Sopocie. Współpracuje głównie z zawodnikami oraz trenerami piłki nożnej, hokeja na lodzie, lekkoatletyki, pływania i motocrossu. Od 2014 r. współpracuje z Fundacją Sportu Pozytywnego. Współtwórczyni pomocy i gier do pracy mentalnej MENTALSTEPS, pod tą samą nazwą współtworzy bloga. Współautorka „Poradnika Pozytywnego Trenera – Model i7W w Sporcie” (2019 r.)

KAROLINA CHLEBOSZ

Psycholog sportu, trener przygotowania mentalnego, pracownik dydaktyczny uczelni wyższych (SWPS Poznań, SWPS Katowice, SWPS Kraków, AWF Warszawa), instruktor sportu, nauczyciel wychowania fizycznego, sportowiec amator. Od wielu lat współpracuje z zawodnikami, trenerami, rodzicami, zespołami i reprezentacjami Polski różnych dyscyplin (para-lekkoatletyka, boks, pływanie synchroniczne). Swój warsztat doskonali poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach krajowych i międzynarodowych, superwizje, terapię własną, praktykę zawodową oraz liczne publikacje – psycholog oraz autorka programu treningu mentalnego w Akademii Lecha Poznań, współautorka książki „Trening Mentalny – Psychologia Sportu w Praktyce” oraz artykułów w czasopismach naukowych m.in. Journal of Sport & Exercise Psychology. Psycholog kadry podczas Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu.

ADRIANA ZAGÓRSKA-PACHUCKA

Psycholog,” psycholog od ciała”, terapeuta traumy w ujęciu SE,  NARM oraz ISP (Intergal Somatic Psychology). Psycholog sportu. Doktor Nauk o Kulturze Fizycznej. Przez wiele lat Adiunkt w Zakładzie Psychologii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Psycholog sportu współpracujący przez wiele lat z Akademią Piłkarską Legii Warszawa i pierwszym zespołem Legii Warszawa. Polskim Związkiem Piłki Siatkowej Plażowej i z Polskim Związkiem Pięcioboju Nowoczesnego. Obecnie psycholog sportu przy Polskim Związku Kajakowym, kadra kobiet sprint. Od 2008 roku nominowana na Psychologa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a od 2018 roku superwizor w Ogólnopolskiej Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W latach 2020-2023 przewodnicząca Ogólnopolskiej Sekcji Psychologii Sportu. Autorka wielu publikacji naukowych dotyczących poczucia własnej skuteczności, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych.

NATALIA PAWELSKA

Psycholog sportu i socjolog, absolwentka Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Warszawskiego. Współzałożycielka MENTALSTEPS – projektu promującego psychologię sportu i trening mentalny, współprowadzi blog i podcast o tej samej tematyce. Uczestniczyła w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022 jako psycholog reprezentacji Polski. Współpracowała m.in. z kadrą paraolimpijską w lekkoatletyce (2016 r.), reprezentacją Polski w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim (w latach 2018-2022), Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki (w latach 2020-2022). Aktualnie współpracuje z Polskim Związkiem Kolarstwa (od 2023 roku). W swojej pracy skupia się na wspieraniu zawodników, trenerów, rodziców młodych sportowców, a także muzyków i osób występujących na scenie. Pracuje z osobami z różnych dziedzin sportu, na wszystkich poziomach zaawansowania – od amatorów po wyczynowych sportowców. Z tymi, którzy marzą o międzynarodowych sukcesach, jak i z osobami, które już je osiągają. Członkini Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Od lat związana z Fundacją Sportu Pozytywnego.

DOROTA PIETRZYK-MATUSIK

Zajmuje się dyscyplinami drużynowymi oraz indywidualnymi. Od 2008 roku współpracuje z klubami sportowymi, gdzie prowadzi zajęcia psychologiczne i trening mentalny dla zawodników, a także warsztaty dla trenerów. Pracuje też indywidualnie z zawodnikami różnych dyscyplin, oraz z kadrami narodowymi, m.in. w sportach lotniczych. Pracuje z zawodnikami od najmłodszych (zajęcia dla przedszkolaków, rozwijające umiejętności mentalne przez zabawę, aż do zawodników na poziomie seniora). Od 2017 roku prowadzi praktyki psychologii sportu dla studentów SWPS. Certyfikowany Psycholog Sportu PTP klasy Mistrzowskiej – Superwizor, Nominowany psycholog sportu PKOl oraz członek zarządu Fundacji FLOW. Prywatnie pasjonatka i instruktor snowboardu. Uwielbia Włochy – za ciekawą kulturę, piękny język, wspaniałe krajobrazy i rewelacyjną kuchnię.

SZCZEGÓŁY:

CZAS TRWANIA POJEDYNCZEGO WARSZTATU

⏰ warsztat na żywo: 2 x 6 godzin

⏰ szkolenie online: 5 x 4 godziny (+ 15 min. przerwy)

2 dni warsztatów na żywo w Gdyni

26.04.2025 r. sobota: 11:00 – 17:00
27.04.2025 r. niedziela: 10:00 – 16:00

Adres:
Gdyńskie Centrum Filmowe
plac Grunwaldzki 2
81-372 Gdynia

5 bloków warsztatowych online:

🗓️ 5.05.2025 — 🕐 16:30 - 20:45
🗓️ 12.05.2025 → 🕐 16:30-20:45
🗓️ 19.05.2025 → 🕐 16:30-20:45
🗓️ 26..05.2025 → 🕐 16:30-20:45
🗓️ 2.05.2025 → 🕐 16:30-20:45
🗓️ 9.05.2025 → 🕐 17:15-21:30

Forma:

📲 hybrydowa

INWESTYCJA

2640 zł, czyli niecałe 60 zł za godzinę szkoleniową!

Możliwość płatności w trzech ratach:

rata 1: 900 zł płatna momentu do 25 kwietnia
rata 2: 900 zł płatna do 10 maja
rata 3: 840 zł płatna do 5 czerwca


Jeżeli warunki płatności stoją na drodze do wzięcia udziału w kursie, napisz do nas – wspólnie poszukamy rozwiązania!

REFERENCJE:

Emilia Zając
Emilia Zając
Przed przyjściem na szkolenie nie do końca wiedziałam czego chcę i czy to będzie dla mnie. Było to jedne z pierwszych szkoleń w dziedzinie psychologii sportu. W trakcie spotkań jednak coraz bardziej przekonywałam się jak pracuje się w tym obszarze i jak wiele można wnieść do pracy sportowca. Na szkoleniu dokładnie omówiliśmy etapy wdrażania się w psychologię sportu, poznaliśmy wiele osób z różnych środowisk sportowych, dzięki czemu każdy mógł odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie jest jego miejsce. Pamiętam jak martwiłam się, że nie poradzę sobie na początku drogi i nie znajdę zawodników, którzy będą chcieli pracować. Dziś odpisuję z gabinetu wypełnionego w grafiku i wiem, że szkolenie było tą super właściwą bramą, która pomogła wejść w treść pracy. Bardzo polecam każdej osobie, która waha się, nie wie, zastanawia, itp. Ja już wiem, że nie ma nad czym 🙂
Elżbieta Kalbarczyk
Elżbieta Kalbarczyk
Szkolenie Poli i Oli to nie tylko ogrom wiedzy praktycznej, ale także duża dawka motywacji do rozpoczęcia swojej działalności. Uważam, że jest to najlepsze szkolenie na rynku, rozwiewa dużo wątpliwości, pojawiających się na początku zawodowej drogi. Bardzo doceniam zaangażowanie i dzielenie się swoim doświadczeniem przez Prowadzące. Zdecydowanie to była moja najlepsza zawodowa inwestycja, bardzo polecam!
Gosia Łyczakowska
Gosia Łyczakowska
Decyzja o wzięciu udziału w szkoleniu "START w zawodzie psychologa sportu" była najlepszą, jaką mogłam podjąć rok temu. Dzięki spotkaniom z ekspertami w swoich dziedzinach dostałam praktyczną wiedzę, którą zaczęłam wykorzystywać w praktyce - w pracy z zawodnikami indywidualnie, jak i z grupami w formie warsztatów. Wiedza oraz doświadczenie, którymi chętnie dzielili się z nami prowadzący była tym, czego w tym momencie (na IV roku studiów psychologicznych) potrzebowałam. Niewątpliwie, spotkania oraz praca wykonana podczas szkolenia pomogły mi zwiększyć moją pewnośc siebie, związaną ze startem w tym zawodzie, oraz pomogły w przełamaniu się i rozpoczęciu praktycznego działania. Dodatkowo, zawsze można było liczyć na pomoc wszystkich prowadzących, którzy chętnie odpowiadali na nurtujące uczestników pytania. Jeżeli jesteś osobą, która po kilku latach nauki na uczelni nadal nie wie "jak zacząć", "co powinno się zrobić po studiach", "jak wykorzystać wiedzę w praktyce" itp. to zdecydowanie to szkolenie jest dla Ciebie.
Wojciech Walczak
Wojciech Walczak
Szkolenie bardzo merytoryczne, prowadzone w małej grupie, co daje możliwość bardzo aktywnego uczestnictwa, zadawania pytań. Solidna podstawa do tego, aby profesjonalnie wkroczyć na ścieżkę pracy ze sportowcami.

ORGANIZATORZY

UA-138417955-1